.

Turistické cíle

Cíle jsou řazeny podle vzdálenosti od chalupy:

Zřícenina hradu Choustníkovo Hradiště

Délka cca. 200m. Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost: Zcela nenáročná. Informace o místě jsou zde, mapka tady.

 

Muzeum cyklisttiky a barokní areál Žireč s bylinková zahrada

Vzdálenost  cca. 3,5 km, tedy celkově 7 Km. Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost: Zcela nenáročná. Většina trasy vede po komunikaci s minimálním provozem .Mapku najdete  tady. Oficiální turistický web: https://www.arealzirec.cz

Braunův Betlém

Okruh cca 11 km. Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost: Zcela nenáročná. Většina trasy vede po komunikaci s minimálním provozem. Unikátní sochařská rezervace v přírodě zvaná podle svého autora Braunův Betlém. Bez nadsázky představuje špičku evropského barokního sochařství v plenéru.Mapka je tady.

 

Kuks perla českého baroka

Vzdálenost cca. 6km celkově tam a zpět ujedete 12 Km. Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost: Zcela nenáročná. Většina trasy vede po komunikaci s minimálním provozem. Informace o místě jsou zde, mapka tady. Oficiální turistický web: http://www.zkuskuks.cz  kde se dozvíte více.

 

Šporkův mlýn

Jednoduchá cyklo nebo pěší trasa vhodná i pro děti. Celková délka je asi 12Km. Doporučený směr je: Kašparova Hora, Dolní Vlčkovice, Kuks, Stanovice, Choustníkovo Hradiště. Zajímavosti po cestě: Hospital Kuks - perla českého baroka , Šporkův Mlýn - občerstvení, posezení u řeky. Mapka trasy je tady. Oficielní web mlýna je zde.

 

ZOO a safari Dvůr Králové nad Labem

Vzdálenost cca. 11km (tam a zpět 22Km). Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost: Zcela nenáročná. Trasa vede částečně po silnici III. třídy až ve městě je na silnici větší dopravní ruch. Mapka trasy je tady. Oficiální webje zde: http://www.zoo-dvur-kralove.cz

 

Železniční muzeum výtopna Jaroměř

Vzdálenost cca. 13km (tam a zpět 26Km). Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost:  Trochu náročnější ne však moc. Většina trasy vede po komunikaci s minimálním provozem. Pro cestu do muzea lze také použít méně náročnou trasu dlouhou 16Km  a to jako do pevnosti Josefov.  Informace o místě najdete na stránkách železničního muzea, mapka tady.

 

Přehrada les Království nejhezčí přehrada v Česku

Prý nejkrásnější přehrada  u nás. Vzdálenost cca. 15km (tam a zpět 30 Km). Dostupnost: na kole i pěšky. Náročnost:  Trochu náročnější ne však moc. Většina trasy vede po komunikaci s minimálním provozem, částečně po silnici III. třídy a městem Dvůr Králové nad Labem. Mapka zde.

 

Pevnost Josefov

Vzdálenost cca. 16km (tam a zpět 32 Km). Dostupnost: na kole nebo autem. Náročnost:  Zcela nenáročná. Většina trasy vede po cyklostezce nebo po komunikaci s minimálním provozem. Informace o místě  jsou tady na oficielnim webu. Mapka tady.

 

Zámek Ratibořice Babičino ůdolí - Staré Bělidlo Viktorčin splav

Vzdálenost cca 22 Km (tam a zpět 44 Km). Dostupnost: na kole nebo autem. Náročnost:  Trochu náročnější spíše pro dospělé cyklisty s horským kolem. Většina trasy vede po komunikaci s minimálním provozem. Mapka je zde. Tady na oficiálních stránkách najdete další informace: http://www.ratiborice-babiccinoudoli.cz

 

Na kole i pěšky